رزومه‌های سرنوشت‌ساز: ابزاری برای شغل مناسب

رزومه‌های سرنوشت‌ساز: ابزاری برای شغل مناسب

رفتن به سايت اصليبارها پیش آماده که افرادی را دیده ام که از لحاظ فنی و تخصصی در بهترین حالت ممکن قرار داشته اند اما متاسفانه نه جایی استخدام شده اند نه قدرت گرفتن پروژه داشته اند.

باید این موضوع را درک کنیم کسب درآمد از تخصص، فقط مسائل فنی نیست. اگه به دنبال استخدام شدن و یا پروژه گرفتن هستید نمی توانید از رزومه سازی صرف‌نظر کنید.

آمار بیکاری در کشور و شهرتون را حتما در جریانید، حتما آگاهید که تحریما چه بلایی سر وضعیت اقتصادی و معیشت مردم آورده است.کرونا هم که همه چیز را تحت تاثیر قرار داده است. مسلما بعد این خواندن همین یک خط ناامیدی سراغ شما خواهد آمد. اما چرا در همین شرایط بعضیا راحت استخدام می شوند. راحت پروژه می گیرند. راحت مهاجرت می کنند. و خیلی راحت ارتباطات کاری فراهم می کنند. بیایید با هم صادق باشیم همه که با پارتی موفق نمی شوند و پروژه نمی گیرند. شرکت های بزرگ و البته خصوصی مثل دیجی کالا فقط به رزومه شما نگاه می کنند. این روزها همه چیز با سرعت زیادی در حال تغییر است و این موضوع در فضای استخدام نیز تأثیرگذار است. به‌عنوان مثال اینکه مدیران منابع انسانی به دنبال جذب چه نیروهایی هستند و اینکه متقاضیان چگونه باید توجه آن‌ها را جلب کنند همیشه ثابت نیست. بنابراین اگر شما نتوانید آمادگی لازم را کسب کنید از رقیبان خود عقب خواهید افتاد. این موضوع روی مهم‌ترین معرفی‌نامه‌ی شما یعنی رزومه‌تان اهمیت بسیار بالایی دارد. زمانی که شما برای شرکتی درخواست همکاری ارسال کرده و رزومه‌‌تان را ضمیمه می‌کنید، تنها یک شانس دارید تا طرف مقابل را تحت تأثیر قرار دهید. بنابراین باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و رقبایتان را کنار بزنید.

آیا رزومه همان فایل PDF است؟

اگر یک جستجوی ساده بزنید هزاران مطلب در مورد رزومه و رزومه سازی و نحوه ایجاد آن می بینید. فرمت های مختلفی هم از رزومه ها رو می توانید ببینید و خروجی بگیرید. خب اگه قرار به همین مطالب بود و همان فایل PDF، الان همه افراد جامعه یک فایل رزومه ایجاد می کردن و استخدام می شدند. اینکه ما باید چارچوب را بدانیم لازم و ضروری است ولی کافی نخواهد بود.

 
رزومه از دیدگاه گروه آموزشی سورس ایران، یعنی ما بتوانیم تخصص و یادگیری مداوم داشته باشیم. برای خودمان نمونه سایت داشته باشیم که به عنوان یک رسانه مستقل ارائه دهنده تصویری از برند کاری ما باشد. بلد باشیم مهارت های نرم (در دوره متوجه آن خواهید شد) را کسب کنیم و با شبکه سازی و ارتباطات کاری بتوانیم همه جا شناخته شده باشیم و دایما پروژه بگیریم.رزومه سازی یعنی من بلد باشم تولید محتوایی منطبق با حرفه و تخصصم داشته باشم که افراد مختلف در مورد آن صحبت کنند.البته همه اینها فقط و فقط با آموزش های تخصصی و به مرور زمان با یک مربی کاربلد که تجربه کاری دارد بدست می آید.


خب من متوجه شدم رزومه یعنی چی، میشه سرفصلا رو دقیق بهم بگید؟!

در این دوره در مورد چه موضوعاتی صحبت می شود؟
ما قرار است در این دوره بصورت عمیق و مفصل پشت صحنه یک رزومه قوی که باعث استخدام و پروژه گرفتن می شود را تحلیل کنیم.گام اول: تخصص و یادگیری مداوم:

دوست من فرق زیادی وجود دارد بین دانستن و توانستن. خیلی از ماها مطالب زیادی را در مورد یک موضوع می دانیم ولی نمی توانیم اونا را انجام بدهیم.
ما در این دوره به شما می گوییم که چه فرقی است بین دانش و مهارت و در مورد اینکه چطور تخصصی را فرا بگیرید مفصل صحبت می کنیم و نقشه را متخصص شدن را به شما می آموزیم. به شما یاد میدهیم چطوری یک شخص با تخصص حرفه ای و کار بلد باشید.

گام دوم: راه اندازی یک سایت حرفه‌ای:

در دنیای کنونی کسب‌وکار، بدون شک داشتن یک وب‌سایت برای معرفی نوع کار، خدمات و محصولات امری اجتناب ناپذیر است. تا حالا نام خودتان را در اینترنت جست‌وجو کرده اید؟!! نامتان را در موتورهای جست‌وجوی مختلف وارد کنید و در هنگام مشاهده‌ی نتایج، خودتان را جای کارفرما بگذارید. اسمی که سایت شخصی داشته باشد برای شما جذاب است، یا نه هیچ اسم و رسمی از آن شخص وجود نداشته باشد؟!!!


فرض کنید با زدن اسم شما سایت شخصی تان بالا بیاید. چه با پرستیژ و جذاب :)


[dw-note color=”green”]ما در این دوره به شما یاد می دهیم که سایت شخصی تان را به راحتی پیاده سازی کنید و قدم اول را از دیگران جلو بیفتید. تمام ابزارها به همراه آموزش کامل و جامع :)[/dw-note]

گام سوم: نمونه کارهای حرفه ای و جذاب:

اگر هنوز موفق نشده‌اید در شرکتی که آرزویش را دارید استخدام شوید یا اینکه نتوانسته اید پروژه ای بگیرید احتمالا مشکل از نمونه‌کارهایتان است. نمونه‌کار و رزومه‌تان باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب کند.
رزومه شما باید نمونه‌کارهای برجسته‌تان را به‌خوبی به نمایش گذاشته و یک دیدگاه کلی از شخصیت‌تان نیز ارائه دهد. در دوره رزومه سازی سورس ایران مواردی در طراحی نمونه‌کار گفته می شود که شما خود و کارتان را به خوبی به هر خواننده‌ای نشان خواهید داد.

به علت مهم بودن نمونه کار، یک فصل را به این موضوع اختصاص داده ایم و در آن به صورت کاملا حرفه ای به شما آموزش میدهیم چه نمونه کارهایی درست کنید با چه ویژگی هایی، تا به راحتی بتوانید با آن هم استخدام شوید هم پروژه های مختلفی را دریافت کنید.


نمونه کار شما بهترین شانس شما برای نشان دادن قابلیت‌ها، عملیات و توانایی شما در حل کردن مشکلات برای مشتری‌ها و کارفرمایان است.


گام چهارم: استراتژی حضور در شبکه های اجتماعی:

یه لحظه به این موضوع فک کن که شما چطور با ما و گروه آموزشی سورس ایران آشنا شده اید؟!


تلگرام
اینستاگرام
لینکدین
و …


الان همه افراد جامعه حداقل عضو یک شبکه اجتماعی هستند. و همه منتظرند که کسی را دنبال کنند که دارد موفق می شود. شما این فعالیتی که الان دارید رو جهت دار کنید و از این پتانسیل هم برای دیده شدن و هم برای کسب درآمد استفاده کنید. راهش را ما به شما می گوییم. :)

در یک فصل به صورت کامل در مورد استراتژی حضور در شبکه های اجتماعی صحبت می کنیم و به شما آموزش میدهیم چگونه از طریق شبکه های اجتماعی پروژه های زیاد بگیرید. کافیه مطالب که ارائه می کنیم را اجرا کنید و از نتایج حیرت زده شوید.

گام پنجم: مهارت های نرم و فرعی:

اگر میخواهید پروژه بگیرید یا اینکه استخدام شوید باید مهارت های نرم خود را تقویت کنید. در یک فصل کامل در مورد مهارت های نرم و نحوه تقویت آنها صحبت می کنیم. تمام تجربیات چند ساله خود را در این فصل قرار دادم که خیلی راحتتر بتوانید این مهارت ها را تقویت نمایید و نهایت استفاده را از آنها ببرید.


فن بیان: مهارت فن بیان از جمله مواردی است که می تواند در داشتن یک کسب و کار موفق تاثیر گذار باشد. قطعا کسی که فن بیان قوی تری دارد می تواند در مذاکرات و سخنرانی ها تاثیر گذارتر باشد. و بتواند با استفاده از فن بیان خود در کسب و کار و بازاریابی خود به موفقیت دست یابد.
فروش: کدام فروشنده حرفه ای را دیده اید که بیکار باشد. هر کسی که بیکار است قطعا یکی از مواردی که بلد نیست فروش می باشد.
بازاریابی: بازاریابی یعنی سرویس یا خدماتی را به مشتری ارائه بدی که هم تو و هم مشتری راضی باشید. شما بلدین از مشتری جوری پول بگیری که خوشحال باشد؟!


گام ششم: برندسازی شخصی

در گام پنج به موضوع مهم برندسازی شخصی یا همان پرسونال برندینگ می پردازیم. در یک فصل به صورت کامل و دقیق تمام تجربیات و آموزهای چند ساله خود، در زمینه برندسازی شخصی را در این فصل ارائه می کنم. بعد از گذارندن همین فصلم متوجه می شوید چرا استخدام نمی شوید یا اینکه کسی به شما پروژه نمیدهد.


افراد به برندها پروژه میدهند یا دوست دارند افراد برند رو استخدام کنند.


موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی گاهی باعث سردرگمی هم می‌شوند. به‌طور مثال فرض کنید که کارفرما نام شما را جست‌وجو می‌کند و به فرد دیگری برمی‌خورد که نام مشابه شما را دارد. پس زمانی که نام خودتان را در موتور جست‌وجو وارد می‌کنید، علاوه بر خودتان، به افراد دیگری دقت کنید که شاید با شما اشتباه گرفته شوند. همین الان ده ها محمد همتی وجود دارد. ولی این محمد همتی برنامه نویس است که یکتاست :)

گام هفتم: تولید محتوای حرفه ای و جذاب

تولید محتوا یعنی من محمد همتی تخصص رو یک موضوع دارم و رفتم فن بیان و سخنرانی یاد گرفتم. تجربه کردم. بعد همه اینارو در قالب مقاله و پادکست آموزشی برای شما عزیزان در سایت و شبکه های اجتماعی قرار می دهم. و شما براساس این تولید محتوا با من آشنا می شوید و نهایتا خرید خود را نهایی می‌کنید.

در این فصل به شما آموزش میدهم چطوری با استفاده از تولید محتوا ماهی حداقل 10 پروژه بگیرید یا اینکه شرکت های بزرگ با شما تماس بگیرند و درخواست همکاری دهند.

[dw-note color=”Red”]محتوا می تواند برای شما معجزه کند اما باید آموزش ببینید چطور و چگونه از این محتوا در راستای پروژه گرفتن استفاده کنید.[/dw-note]

گام هشتم: ساخت رسانه قدرتمند

تازه چند سال است که برندها و شرکت های بزرگ متوجه شدند برای اینکه بتوانند صدای خود را به مخاطب و مشتریان برسانند باید رسانه داشته باشند. در این چند ساله داشتن رسانه یعنی پروژه بیشتر و صد در صد درآمد چند برابری.

اما نحوه ساخت رسانه شدیدا مهم و حساس است. ساخت رسانه نکاتی دارد که کمتر کسی رعایت می کند. در یک فصل کامل به صورت دقیق در مورد ساخت رسانه به صورت اصولی، صحبت می کنیم.

گام نهم: شبکه سازی به روش وال استریت

ما وقتی تعداد پروژه هامون زیاد می شود آنها را به دوستان و همکاران نزدیک خود واگذار می کنیم. (افرادی که با آنها قبلا شبکه سازی کردیم.) حالا در یک فصل میخواهم به شما یاد دهم چطور شبکه سازی انجام دهید تا همکاران دیگر پروژه های خود را به شما واگذار کنند.

متاسفانه در حال حاضر کسی در مورد شبکه سازی اطلاعاتی ندارد و نمیدانند با این روش می توان پروژه ها زیادی را دریافت کرد. کافیه یاد بگیرید همکاران خود را چگونه پیدا کنید و با آنها شبکه سازی حرفه ای انجام دهید.

گام دهم: ایجاد ارتباطات پروژه ساز

ارتباطات مقداری با شبکه سازی متفاوت است. شبکه سازی یعنی با همکاران و هم صنف های خود ارتباط بگیرم و تبادل پروژه کنیم. ولی ارتباطات یعنی فراتر از همکار و هم صنف؛ با کسانی در ارتباط باشم که در جایگاه های مختلف و شغل های متفاوت فعال هستند.

شما با استفاده از روابط می توانید، ماهانه تعداد قابل توجه ای پروژه دریافت کنید یا حتی در شرکت های بزرگ استخدام شوید. حالا مشکل اینجاست چطور و چگونه ارتباط بگیریم؟ مشکلی نیست در یک فصل کامل در مورد ارتباطات صحبت می کنیم و به شما یاد میدهم چگونه ارتباطاتی فراتر از تخصص و اطرافیان خود ایجاد کنید.این فقط 10 گام بود، در این دوره آموزشی خیلی فراتر از آنچه فکر می کنید به شما می آموزیم. در مورد مشتریان صحبت می کنیم. به شما یاد میدهیم چگونه ساختار حرفه ای برای رزومه خود ایجاد کنید و ده‌ها عنوان دیگر …

یک بار برای همیشه روزمه قوی برای خود درست کنید تا هم راحت استخدام شوید هم همیشه سفارش پروژه داشته باشید. همه چیز دست خود شماست و انتخاب با شماست دوست عزیزم …دوستان عزیز، همینجا تضمین می کنم اگر این دوره را گذراندید و مطالب گفته شده در دوره را اجرا کردید و نتیجه دلخواه را کسب نکردید و نتوانستید پروژه بگیرید، بنده محمد همتی موسس و مدیر مجموعه سورس ایران و مدرس این دوره، تضمین میدهم دو برابر پول دوره را به شما تقدیم کنم.

چرا این تضمین را میدهم چون به مطالب ارائه شده و مسیری که قرار است طی شود ایمان دارم و مطمئن هستم صد در صد کسانی که مطالب را اجرا می کنند نتیجه صد در صدی میگیرند. دلیل این ایمان، تجربه شخصی بنده و تحقیقات است که روی 50 فریلنسر درجه یک ایرانی انجام داده ام.همان تضمینی که برای بخش بالا دادم برای این بخش هم میدهم، اگر بعد از اجرای این مطالب، نتوانستید استخدام شوید بنده محمد همتی موسس و مدیر مجموعه سورس ایران و مدرس این دوره، تضمین میدهم دو برابر پول دوره را به شما تقدیم کنم.

بر اساس تجربیات خود و تحقیقاتی گسترده ای که کرده‌ام، دقیق میدانیم شرکت ها برای استخدام شدن به چه نکاتی توجه می کنند و تمام نکات مورد نیاز را در این دوره ارائه کرده ام تا بدون هیچ مشکلی بتوانید به آن خواسته خود برسید.

 

هدایای همراه این دوره آموزشی:


یک سایت شخصی حرفه ای با تمام بخش ها با گرافیک منحصر به فرد (قیمت قالب و افزونه‌ها بیشتر از 500 هزار تومان) (برای دیدن دمو کلیک کنید)
فایل لایه باز کارت ویزیت شخصی (قیمت 150 هزار تومان)
فایل های لایه باز بنرهای های داخل سایت با آموزش ویرایش (قیمت 450 هزار تومان)
فایل های لایه باز ساختار رزومه (قیمت 15 دلار)
دوره سئو سایت شخصی (قیمت 190 هزار تومان)بیش از 1.5 میلیون هدیه همراه این بسته آموزشی قرار دادیم :)


[dw-note color=”green”]برای اطمینان از کیفیت دوره، تعداد از جلسات این دوره را به صورت رایگان برای شما در بخش زیر قرار دادیم که با خیال راحت بتوانید دانلود و از کیفیت عالی این دوره اطمینان پیدا کنید.[/dw-note]