دوره کامل آموزش الگوریتم و فلوچارت نویسی – آموزش حل مسئله

دوره کامل آموزش الگوریتم و فلوچارت نویسی – آموزش حل مسئله

رفتن به سايت اصليخیلی از کسانی که برنامه نویسی را یاد میگیرند یک مشکل بسیار بزرگ دارند آن هم عدم توانایی حل مسائل است. کدهای برنامه نویسی را بلد هستند ولی وقتی با یک مسئله روبرو می شوند توانایی حل آن مسئله را ندارند و شدیدا موضوع برایشان پیچیده و گنگ می شود.

الگوریتم و فلوچارت یعنی مسائل برنامه نویسی را به صورت گام به گام حل کرد. شما با گذراندن این دوره، هر وقت مسئله ای به شما داده شد به راحتی هر چه تمام‌تر می توانید آن را حل و برنامه نویسی کنید.


ما به شما یاد می دهیم قبل از برنامه نویسی چه کارهایی باید برای حل آن برنامه انجام دهید.


حل الگوریتمیک مسایل برنامه نویسی

اگر از آن دسته از افراد هستید که می خواهید علاوه بر یادگیری برنامه نویسی، قدرت درک و تحلیل مساله در در خود افزایش دهید می توانید در ادامه با تیم آموزشی سورس ایران همراه باشید تا راهکاری فوق العاده را به شما ارائه دهیم.

فرض کنید می خواهید از تهران به به سمت کیش حرکت کنیم. زمانیکه اپلیکیشن مسیریاب را روشن می کنید کوتاهترین مسیر را به ما پیشنهاد می دهد. یا فرض کنید مثل همیشه عبارتی را در گوگل جستجو می کنید و یک سری نتایج برای شما نمایش می دهد.

این که چطور آن مسیر در مسیریابی به ما نمایش داده شد یا گوگل چطور آن نتایج را با آن روش به شما نمایش داد هر دو در مفهومی به نام الگوریتم معنا پیدا می کنند.

این دو مسایل که همه ماها روزانه درگیر آن هستیم از تا موارد کلان، در مفهوم الگوریتم هستند.

خیلی از مسایل پیش پا افتاده که تا الان به آن فکر نکردیم را الان با هم مرور می کنیم:

فرض کنید صبح از خواب نازتون بلند شده اید و میخواهید سر کار بروید لطفا تمام روند بلند شدن تا اداره رفتن را با خودتان مرور کنید، مطمئنا هرکس روشهای منحصر به فرد خود را دارد. یکی ورزش می رود و دوش می گیرد و ممکن است چند صفحه هم مطالعه کند و بعد که صبحانه خود را میل کند به محل کار برود. یکی دیگر سریع دستشویی می رود و مسواک می زند و بعد صبحانه، اداره می رود. و ممکن است بعضیا اصلا بلند شوند و مستقیم به فکر رفتن به محل سازمان خود باشند.

در واقع این روش شما الگوریتم شما برای رفتن به محل کار می باشد. و صدها مثالی که خودتان می توانید همین الان به آنها فکر کنید و روند انجام دادن آنها را تداعی کنید.در واقع الگوریتم مجموعه‌ای متناهی و محدود از دستورالعمل‌ها (کارهاست) است، که به ترتیب خاصی اجرا می‌شوند و مسئله‌ای را حل می‌کنند. روشی گام به گام و انجام پذیربرای حل مسئله که حتما باید خروجی و نتیجه مشخص و واضح داشته باشد.

اما برنامه نویسی معمولاً با نوشتن برنامه آغاز نمی‌شود. قبل از نوشتن برنامه لازم است گام به گام، کارهایی را که باید برنامه انجام دهد تعریف کنیم. به این تعریف گام به گام یک عملیات، طراحی الگوریتم (Algorithm) گفته می‌شود. می‌توان گفت کسانی که کدنویسی بلدند، الگوریتم را به یک برنامه قابل اجرا در کامپیوترها تبدیل می‌کنند.


در الگوریتم نویسی هم نحوه تفکر را می آموزید و هم تحلیل مسایل را. یک ذهن منطقی پیدا میکنید که به شما کمک میکند تا بهتر نحوه عملکرد برنامه های کامپیوتری و اپلیکیشن های موبایل رو درک کنید و منطق کار کردن این ابزارها را به طور عمیق تر بفهمید.


[dw-note color=”green”]برای اطمینان از کیفیت دوره، 2 جلسه از این دوره را به صورت رایگان برای شما در بخش زیر قرار دادیم که با خیال راحت بتوانید دانلود و از کیفیت عالی این دوره اطمینان پیدا کنید.[/dw-note]