دانلود تحقیق مدیریت عملکرد و چالش های آن با فرمت ورد

دانلود تحقیق مدیریت عملکرد و چالش های آن با فرمت ورد

رفتن به سايت اصلي

هدف از این تحقیق بررسی مدیریت عملکرد و چالش های آن با فرمت docx در قالب 47 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

مدیریت عملکرد

2-1-1) مقدمه

2-2-1) عملكرد

2-3-1) مدیریت عملكرد

2-4-1) اهمیت مدیریت عملكرد

2-5-1) اهداف مدیریت عملكرد

2-6-1) مولفه های مدیریت عملكرد

2-7-1) فرآیند و مراحل مدیریت عملكرد در سازمان ها

2-8-1) ابزار سنجش مدیریت عملكرد

2-9-1) چالش های مدیریت عملكرد

2-10-1) مزایا و معایب مدیریت عملكرد

2-11-1) ارزیابی عملكرد

2-12-1) اهداف ارزیابی عملکرد

2-13-1) ابعاد ارزیابی عملكرد

2-13-1) فرآیند ارزیابی عملكرد

2-14-1) منابع ارزیابی عملكرد

2-15-1) مدل های ارزیابی عملكرد سازمانی

منابع

 

 

 

توجه به منابع انسانی در كنار استفاده از روش های نو، بازسازی ساختارهای گذشته و استفاده بهینه از امكانات بالقوه و بالفعل، از زمره فاكتورهای توفیق اهداف جامعه است و موفقیت آن مرهون استقرار سیستم كارآ و مبتنی بر اهداف و وجود نیروی انسانی مطلوب و متناسب می باشد (فقیهی فرهمند، 1388). تشریح مفهوم عملكرد حائز اهمیت است. بدون تعریف روشنی از عملكرد نمی توان آن را مدیریت یا ارزیابی كرد. باتز و هولتون (1995) اظهار داشته اند كه عملكرد یك ساختار چند بعدی است كه متغیرهای آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. آن ها همچنین اظهار داشتند كه تعیین هدف ارزیابی از ارزیابی نتایج عملكرد و رفتار بسیار مهمتر است. دیدگاه های مختلفی در مورد ماهیت عملكرد وجود دارد. می توان به راحتی آن را به عنوان ثبت نتایج حاصله در نظر گرفت. حالت فردی، عملكرد ثبتی از كارهای فرد می باشد. برناردین (1995)  معتقد است كه عملكرد را باید به عنوان نتایج كاری تعریف كرد زیرا كه این نتایج قوی ترین رابطه را با اهداف راهبردی سازمان، رضایت مشتریان و مشاركت اقتصادی برقرار می كنند. فرهنگ انگلیسی آكسفورد عملكرد را به عنوان اجرا، به كار بستن، انجام دادن هر چیز منظم یا تعهد شده تعریف می كند.

 

 

 

 این تعریف علاوه بر آن كه در ارتباط با ستاده ها و برونداده هاست بیانگر عملكرد مرتبط با انجام كار و همچنین نتایج حاصله می باشد. بنابراین عملكرد را می توان به عنوان رفتار تلقی كرد و روشی است كه سازمان ها، تیم و افراد جهت انجام كاری به كار می گیرند. كمپل  (1990) نیز بر این باور است كه در عملكرد رفتار وجود دارد و باید از نتایج متمایز باشد زیرا كه برخی از عوامل سیستم ها می توانند نتایج را از بین ببرند. دیدگاه جامع در ارتباط با عملكرد وقتی به دست می آید كه در بر گیرنده ی رفتار و نتایج باشد (آرمسترانگ، 1385). همچنین می توان گفت عملکرد عبارت است از معیار پیش بینی یا معیار وابسته کلیدی در چهار چوبی که ارائه می دهیم، این چهارچوب به عنوان وسیله ای برای قضاوت در مورد افراد، گروه‌ها و سازمان‌ها عمل می‌کند (Andrew, 1998).