دانلود تحقیق اعتماد در آرای جامعه شناسان با فرمت ورد

دانلود تحقیق اعتماد در آرای جامعه شناسان با فرمت ورد

رفتن به سايت اصلي

هدف از این تحقیق بررسی اعتماد در آرای جامعه شناسان با فرمت docx در قالب 27 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

پیشینه تحقیق

مبانی نظری

اعتماد در آرای جامعه شناسان

توکوویل

وبر

زیمل

پارسونز

لاهمن

مورتن دویچ

اریکسون

جانسون

چلپی

نظریه اعتماد در سه سطح خرد، میانه و کلان

جمع بندی

چارچوب نظری

منابع

 

 

 

اعتماد  یکی از جنبه های مهم روابط انسانی است و زمینه ساز مشار کت و همکاری میان اعضای جامعه می باشد. اعتماد مشارکت را در زمینه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی سرعت بخشیده و تمایل افراد را برای همکاری با گروه های مختلف جامعه افزایش می دهد. اعتماد در زبان فارسی مترادف با تکیه کردن، واگذاشتن کار به کسی، اطمینان ، وثوق ، باور و اعتقاد به کار گرفته می شود (عمید، 1369 ، ص 201 ). در زبان لاتین نیز اعتماد، معادل کلمه ایمان مورد استفاده قرار گرفته است. در ریشه کلمه ایمان، مفهوم وثوق و اعتماد، تسلیم در برابر اراده دیگری و اطمینان به شخص مستتر است.

 

 

 

ارائه یک تعریف مشخص و قطعی از اعتماد اجتماعی کاری سخت و نشدنی است. آنچه موضوع را بیشتر پیچیده می‌کند، مترادف های بسیاری است که برای آن وجود دارد از جمله اشتراک ، همدلی، تحمل و برادری، اطمینان، اتکا داشتن،آرامش داشتن، به دیگری تکیه کردن و غیره. اما در کل می‌توان آنرا برآیند و ماحصل انگیزش و محرکی  برای شکل گیری روابط اجتماعی دانست. اعتماد اجتماعی مستلزم معیارهایی چون ؛ صداقت مشهود، عینیت، ثبات، شایستگی، انصاف و همه آن چیز هایی است که روابط افراد را بر اساس عمل مداوم به این ملاک ها تداوم و وسعت می بخشد.

 

 

 

از این رو لازم است در بررسی اعتماد، آنرا به مثابه ساختاری در نظر گرفت که در آن علاوه بر توجه به ابعاد اعتمادی و فردی به زمینه های فرهنگی و اجتماعی نیز به طور همزمان توجه می شود و اعتماد را بر روی پیوستاری تصور کرد که اجزاء و ابعاد اصلی آن در ارتباط زنجیره وار با یکدیگر قرار گرفته باشند. تنها در چنین حالتی است که می توان تمامیت اعتماد را در درون یک جامعه به شرح و تفصیل نشست. اندیشمندان و صاحب نظران علوم اجتماعی نیز با توجه به رویکردهای گوناگون خود در حوزه روانشناسی، جامعه شناسی، سیاست، اقتصاد، و روانشناسی اجتماعی و غیره تعاریف و تفسیرهای مختلفی از مفهوم اعتماد ارائه داده‌اند و هرکدام ابعاد جداگانه ای از این موضوع را مورد بررسی قرار داده‌اند.